FacebookInstagramLinkedinYoutube
Bize Ulaşın
Esnek Güneş Panelleri

Esnek Güneş Panelleri

Bulunduğu zeminin eğimine 30 derecelik açı ile eğilerek uyum sağlayabilen, ince fotovoltaik film tabakasından oluşan panel çeşidine esnek güneş paneli denilmektedir. En çok kullanılan silikon kristal güneş panellerine kıyasla daha esnek ve dekoratif bir görüntüye sahip olan bu panel çeşitleri daha ince, daha hafif ve dilenen yöne %20 eğebilme kabiliyetlerine sahiptir. İnce film ve silikon esnek güneş panelleri olarak iki çeşitleri bulunmaktadır.

Hafif ve portatif olması dolayısı ile elektrik şebekesinin olmadığı kamp alanları, askeri alanlar, deniz, dağ yada ovalarda taşınabilir güç kaynakları, giyilebilir teknolojiler ile birlikte çalışabilen bu sistemler, seyyar taşınabilir özelliği ile bu gibi zorlu koşullarda dahi ihtiyaç duyulan elektrik enerjisi ihtiyacını karşılaya bilmektedir.

Esnek güneş paneli çeşitleri İnce film esnek güneş paneli seçeneği, esnek ve ince bir film tabakası üzerine yerleştirilen elektrik hücreleri ve tesisatlardan meydana gelmektedir. Ana malzeme polyester olmasından ötürü panelin esnekli daha kolay ve sağlıklı olmakta, dilenen yöne eğimi sağlanabilmektedir. Bir diğer çeşit olan Silikon esnek güneş paneli ise; ince fotovoltaik film tabakası ile kaplanmış ince silikon bazlı paneller olup, daha esnek yapısı itibariyle günlük minimal enerji ihtiyacının karşılanmasında ideal çözümlerdir.

Esnek yapısı itibari ile her çatı ve zemin tipine kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir.

Hafif ve ergonomik tasarımı ile deniz araçları ve kamp alanları ile seyyar enerji ihtiyacının karşılanması için idealdir.

İnce film kaplı fotovoltaik sistemleri sayesinde güneş ışığını aktif olarak emerek elektrik enerjisine dönüştüre bilmektedirler.

Daha minimal alanların enerji ihtiyacının karşılanmasında kullanılmaktadır.

Çatı izolasyonuna zarar vermeden, dilenen yöne eğimi yapılarak montajı yapılabilmektedir.

İhtiyaca göre çeşitli watt larda alternatifleri bulunmaktadır.

Geliştirilebilen bir sistem olduğu için verimliliğini artıracak ve maliyetini düşürecek etkenler üzerinde hala çalışılmaktadır.

%20 oranında esneme kabiliyetine sahip olmasından dolayı farklı zemin şartlarına uyum sağlayabilmektedir.

Esnek güneş paneli fiyatları muadillerine kıyasla biraz maliyetli olsa da kısa sürede maliyetini amorte edecek enerji verimliliği sağlamaktadır.

En çok kullanılan panel çeşitlerinden olup, 135 watt dan 265 watt a kadar çeşitleri bulunmaktadır. Hem monokristal hem de polikristal olarak tasarlanabilmekte bu doğrultuda her ihtiyaca cevap verebilmektedir.

Temiz ve doğal enerji çözümlerinden olan solar sistemler, teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün daha dekoratif ve fonksiyonel tasarımları ile karşımıza çıkıyor. Elastik güneş paneli de bunlardan biridir. Silikon ve ince film tabakasından oluşan bu sistemler, bulunduğu zemin eğimine uyum sağlayabilen özellikleri ile seyyar enerji ihtiyaçlarının doğduğu, kamp alanları, yat, dağ evleri, karavan gibi alanların enerji ihtiyacını karşılarken, eğimli ve bükümlü çatılara uyum sağlayan tasarımları ile gündelik enerji gereksinimlerini karşılamak için yaşam alanlarında da kullanılmaktadır.

nce ve esnek katman olan film tabakasından oluşan bu panel sistemleri, iletkenliği yüksek silikonlar vasıtası ile güneş ışınlarını içindeki elektronlar vasıtası ile elektrik enerjisine çevirerek şebekeye yönlendirmektedir. Güneşten gelen doğal ışınları, fotovoltaik sistemler yardımı ile emerek bu fotonları elektronlara iletir ve elektrik enerjisi üretimini başlatır. Açığa çıkan enerji, elektrik devresine doğru hareket ederek bataryaya depolanır yada doğrudan kullanılan çalışma prensibine sahiptir.

En ekonomik elektrik üretim alternatiflerinden olan güneş panelleri, doğal güneş ışığını içerisinde bulunan hücreler vasıtası ile emerek elektrik enerjisine çevirmektedir. Tek kristalli ve çok kristalli olarak çeşitleri bulunan bu paneller yüksek verimli enerji üretebilen sistemlerdir. Daha hafif, portatif ve ergonomik olan esnek panellerin verimi, günlük hayatta ihtiyaç duyulan elektrik gereksinimlerini karşılayacak %7 ile 15 arasında bir performansta dır. Büyük çaplı üretim tesislerindeki enerji ihtiyacını karşılayacak düzeyde olmasa da yatlarda, kamplarda, karavan yada yaşam alanlarında kullanılması tavsiye edilmektedir. 130W ile 265W arasında değişen seçenekleri beklentileri karşılayacak biçimde esnek güneş paneli fiyatları olarak satışa sunulmaktadır.

Kurulumu ve montajı oldukça pratik olan esnek solar panel, %20-30 esneyebilen yapısı ile her zemine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Oldukça ince ve hafif olan esnek güneş paneli yapıştırma yada vidalama yöntemi ile kolaylıkla montaj olabilmektedir. Panel içerisindeki hücrelerin zarar görmemesi adına montajın uzman ellerce yapılması önemlidir. Eğimin derecesinin ayarlanması, montajın doğru ve uygun konuma sabitlenmesi için bu detay önemlidir. Karavan ve yat gibi seyyar yaşam alanlarının enerji ihtiyacını karşılamak adına en doğru seçenek olan esnek güneş panelleri, Electrozirve kalitesi ve güvencesi ile hizmetinizde.

Her üründe olduğu gibi güneş panellerinde de fiyatların belirlenmesinde bazı etkenler rol oynamaktadır. Panelin verimliliği, watt gücü, modeli ve çeşidi esnek güneş paneli fiyatları belirleme nedenleridir. Electrozirve olarak müşterilerimizin her daim beklenti ve ihtiyaçlarına hitap edecek en uygun elastik güneş paneli çeşitlerimiz ile hizmetinizdeyiz.