FacebookInstagramLinkedinYoutube
contactBize Ulaşın
Marin Kablolar

Marin Kablolar

Marin kablo, deniz araçlarında enerji transferini sağlamak amaçlı kullanılan, korozyon ve UV karşı mukavemetli kablo türüdür. Denizcilik sektöründe haberleşme ve enerji kaynaklarının kullanımı için önemli gereçlerden olan marin kablolar, deniz suyuna dayanıklı, iletkenliğini her durumda muhafaza edebilen, korozyona karşı dirençli özel tasarım kablolardır.

Yüksek nem oranına sahip ortamlarda bile performansından ödün vermeden çalışabilen marin elektrik kablosu, aynı zamanda yangına dirençli özelliği ile aşırı ısı artışı algılanması durumunda akımı keserek güvenlik önlemlerine de katkıda bulunmaktadır.

Uzak denizlere açılma durumunda denizcilik sektörün haberleşme çok önemlidir. Bu sebeple iletişim kanallarının açık kalmasında elzem bir rol oynayan marin kabloları sayesinde, 7/24 elektrik ve haberleşme kanalları aktif kullanılabilmektedir. Aynı zamanda otomasyon sistemlerinin çalışması, elektronik cihazların kullanılabilmesi ve ısıtma ve soğutma sistemlerinin devamlılığını sağlayabilmek için bu kablo çeşitlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Enerji iletimi, haberleşme, elektronik cihazların çalışması için varlığına hat safhada ihtiyaç duyulan kablolar, kullanım alanlarına göre özel tasarımlarla üretilmektedir. Bunlardan biri de marin akü kablosu dur. Tekne, yat, gemi ve her çeşit deniz araçlarında kullanılan marin kablolar, nemli, buharlı, açık ve kapalı güvertelerde güvenlikli özelliğinden dolayı gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır.  

Nem ve oksitlenmeye karşı dirençli, yangına dayanıklı ve uzun ömürlü olan bu kablo çeşitleri, haberleşme ve enerji transferi sağlamak için en doğru tercihtir. 

Marin kabloyu diğer kablolardan ayıran özellik, nem, buhar ve sıcak ortamlarda güvenle kullanılabilmesidir.  

Tuzlu su, korozyon ve oksitlenmeye karşı dirençli olması deniz yolculuklarında ve her hava şartlarında uzun yıllar güvenle kullanım avantajı sağlamaktadır. 

Mekanik hasarlara karşı dayanıklı olması, kıvrılma, bükülme ve eğilebilen tasarımları ile esnek bir yapıya sahip olması, taşınabilir, hafif ve kolay uygulanabilir olması da diğer özellikleri arasında yer almaktadır. 

Maliyet olarak marin kablo fiyatları diğer kablolara kıyasla yüksek olabilir fakat, unutulmamalıdır ki deniz gibi su ve nemin yüksek orada bulunduğu bir alanda elektrik sistemlerinin güvenliğini sağlamak hem maddi hem de manevi açıdan önemlidir.

Marin kablo farkı, su, nem ve buhar gibi korozyona uğrama olasılığının hat safhada olduğu ortamlarda, kablonun muadillerine kıyasla yüksek direnç göstererek güvenle kullanılmasıdır. 

Marin kablo farkları; Her koşulda güvenli iletkenlik, korozyona karşı yalıtım, PVC ve PE kılıf sayesinde uzun ömürlülük, diğer kablolara nazaran denizcilik gibi daha farklı alanlarda kullanılmasıdır.  

Marin kablo fiyatları iletken ve yalıtım malzeme türü, güç ve akım değeri, uzunluğu, yapısı ve marin kablo üreticileri markasına göre değişkenlik göstermektedir.  

Bakır yada alüminyum iletken malzemesi, PVC, polietilen yalıtım türü, PE, FRP kılıf kaplama çeşitleri, tek damarlı, çok damarlı ve örgülü yapıları ile yüksek güç ve düşük akım değerleri marin kablo fiyatları değerlerini net olarak ortaya koymaktadır. 

Kaynak kablosu, kaynak makineleri ile kaynak elektrodu arasındaki bağlantıyı sağlamak için kullanılan kablodur. Dışı yalıtkan içi iletken olan bu kablo türü, bakır tellerden üretilmesi sebebiyle yüksek iletkenlik özelliğine sahiptir. Kullanılacak amaca bağlı olarak farklı renk ceketlerde olabilen, esnek yapıları ve uzun ömürlü olmaları ile güvenle kullanılabilmektedirler. Yüksek kalite ve güvenlik standartlarında üretimleri yapılan kaynak şase kablosu, otomotiv, denizcilik, solar sistem, lojistik ve konveyörler gibi pek çok farklı endüstriyel ve sanayi alanlarında kullanılmaktadır. Bükülme,kıvrılma, düğümlenme gibi oluşumlarda dahi iletkenliğinden taviz vermeyen bu donanımlar, aşınma, korozyona uğrama ve çabuk deforme olma oluşumlarına karşıda mukavemetlidir.  

Electrozirve olarak yüksek iletkenlik gücüne sahip, uzun ömürlü, kaliteli ve her sektörün ihtiyacını karşılayacak kaynak makinesi kablosu ürün çeşitlerimiz ile hizmetinizdeyiz. Teknolojinin getirdiği yeniliklere adapte ürün gruplarımız, kaliteden ve mukavemetten ödün vermeyen, her beklentiyi karşılayan performansa sahiptir. 

Kaynak kablosu kullanım alanları tür ve çeşitleri göz önünde bulundurularak oldukça geniş bir sektöre yayılmaktadır. Endüstriyel ve sanayi, otomotiv, denizcilik ve solar sistem enerji üretim merkezlerinde kaynak kablosu çeşitleri kullanılmaktadır. 

 Elektrik kaynağı ve iletimi olan her merkezde yardımı alınan kaynak kablosu, atmosfer olaylarına karşı dayanıklı üretimleri ile uzun yıllar aynı kalitede sorunsuz kullanım imkanı sağlamaktadır. Kaynak elektrodunun ark oluşturarak diğer kablo ile arasında bir bağlantı oluşturan ve bunu yaparkende enerjinin iletkenliğinden kayıp vermeden yapan bu sistemler, esnek kılıf yapısıyla da her şartlar altında performansını korumaya devam etmektedir. 

Kaynak kabloları farklı sektörlerde kullanılan, farklı ihtiyaçlar için üretim içeriklerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Bakır, RVV, Elastomer , iki ölçülü, dört ölçülü ve güneş kablosu olarak çeşitlernirken aynı zamanda güç kablosu, sodyum iletkenli kablo, yüksek gerilim kabloları, doğru akım kabloları, gaz yalıtımlı kablo olarak da çeşitlenmektedir. Kaynak kablosu seçimi yapılırken kullanılacak cihaz, ortam ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak seçimlerin yapılması gerekmektedir. 

Kaynak kablosu fiyatları, kabloların kalitesi, türü ve çeşidine göre değişmektedir. Hangi alanda ne amaçla kullanılacak ise kablonun seçimi de bu doğrultuda yapılmalıdır. 

Electrozirve olarak yıllardır sektörde var olmanın kazandırdığı altyapı ve donanım ile her sektörün beklentisini karşılayacak kaynak kablosu üretim ve satışını üstleniyor, kaliteden ödün vermeden, garantili, güvenli ve sektörün yeniliklerine adapte ürünleri müşterilerimiz ile buluşturuyoruz.